Jak na celulitidu?

Celulitida je postižením podkožních tukových tkání, které se projevuje tzv. pomerančovou kůží, nevzhlednými dolíčky převážně v oblasti hýždí a stehen.

Celulitida trápí mnoho žen, má souvislost s působením ženských pohlavních hormonů (zejména estrogenu), ale také nezdravou stravou. Vznik celulitidy ovlivňuje hromadění tukových buněk, ochabování podkožního vaziva, zadržování vody v těle a nedostatečná aktivita lymfatického systému. Celulitida je spojena s sedavým způsobem života a nedostatkem pohybu. Na vzniku celulitidy se podílí vysoký příjem živočišných tuků, sladkostí a jednoduchých cukrů, také nadměrná konzumace kávy a alkoholu a také nedostatečný pitný režim.

Celulitida, tak, jak ji známe, představuje jednoduše usazování toxinů v tukových tkáních. Tukové tkáně jsou kvůli nedostatečnému prokrvování a nedostatečné funkci lymfatického systému takřka nedostupné, takže tělo nezvládá toxiny z tukové tkáně odplavovat. Právě naopak, příjem tuků, cukrů, potravin s vysokým obsahem syntetických konzervantů a barviv, kávy a alkoholu usazování toxinů prohlubuje.


Jak se zbavit celulitidy?

Zbavit se celulitidy tak obnáší změnu životního stylu. Žádné zázračné tablety nejsou a ani nemohou být. K odstranění celulitidy je třeba dodržovat pravidla zdravé životosprávy:

  • omezit příjem živočišných tuků, cukrů, nezdravých potravin s vysokým obsahem syntetických přídavků
  • omezit konzumaci kávy, alkoholu, snížit příjem soli
  • zařadit do svého týdenního programu pohybové aktivity, při sedavém zaměstnání se pravidelně protahovat a chodit
  • dodržovat pravidelný pitný režim – ideálně vypít 2 – 3 litry tekutin denně, nejlépe čisté pramenité vody, naopak zcela vynechat energetické nápoje, nápoje s vysokým obsahem cukru a syntetických přídavků (cola, limonády) aj.
  • stimulovat prokrvení postižených tkání drenáží a masážemi pomocí vhodných přípravků

Pomocníky proti celulitidě bývají prostředky, které dokážou stimulovat činnost lymfatického systému, zlepšit prokrvení kůže, tím i odplavování toxinů. Nejenom redukce tukových buněk, ale především jejich detoxikace vede k eliminaci projevů celulitidy, tzv. pomerančové kůže.

V kosmetické péči existují speciální přípravky proti celulitidě, které podporují prohřátí a tím i prokrvení pokožky. Napomáhají tak odplavování toxických látek z postižených tkání. 

Ty kvalitní prostředky proti celulitidě využívají převážně cenné přírodní esence, které mají schopnost zvyšovat prokrvení a stimulovat činnost lymfatického systému. Prostředky proti celulitidě tak často obsahují esenciální oleje skořice nebo jalovce. Pro své stimulační schopnosti se využívá i grep, citron nebo pomerančVíce se dozvíte v našich článcích:

Skořicový krém proti celulitidě - skořicové zábaly doma

Celulinie – sprchový olej, masážní a tělový olej proti celulitidě