Skořicový krém a skořicové zábaly proti celulitidě

Skořicové krémy, gely a zábaly jsou pro své anticelulitidní působení známé. Jejich základem bývá prohřívací skořicový olej, který důkladně prokrvuje pokožku a stimuluje lymfatický systém.

Skořicový éterický olej se získává z kůry tropického stromu skořicovníku, který je možná i kvůli své opojné vůni označován za magickou rosltinu. Tato kůra je známá především  jako aromatické koření. Skořice má však také schopnost regenerovat tkáně, stimulovat lymfatický systém a urychlovat látkovou výměnu, napomáhá tak detoxikaci a mj. pomáhá v boji s celulitidou.

Skořice je také základem přírodního skořicového krému českého výrobce Nobilis Tilia.

Termal - termoaktivní skořicový krém je vynikajícím prostředkem k domácím zábalům proti celulitidě i profesionálními využití.


Termal - prohřívací skořicový krém proti celulitidě, v balení 500 ml, které vystačí na celou anticelulitidní kůru složenou ze skořicových zábalů, u nás můžete přímo zakoupit v sekci Objednávkový formulář.

Termal - termoaktivní skořicový krém proti celulitidě, 500 ml dodáváme za cenu 699 Kč.Termal, skořicový krém na celulitidu s vysokým podílem skořicového oleje, 500 ml, Nobilis Tilia

Zahřívací skořicový krém se uplatňuje při skořicových zábalech proti celulitidě.

V místě působení skořicového krému s vysokým podílem skořicového éterického oleje dochází k silnému prohřívání a prokrvování pokožky, stimuluje se tak látková výměna a metabolismus tuků. To pomáhá mírnit projevy celulitidy, kůže je hladší a pevnější.

V kombinaci s pohybovou aktivitou dochází k odbourávání tukové vrstvy. Skořicové zábaly napomáhají tvarování postavy.

Zahřívající působení a prokrvení pomáhá uvolňovat svalové napětí. Skořicový krém se proto užívá také při bolestech zad nebo šíje.


Skořicový zábal ze skořicového krému - účinky

  • stimuluje lymfatický systém
  • podporuje prokrvení
  • zlepšuje tak buněčný metabolismus a spalování tuků
  • vede k detoxikaci – odplavování toxických látek
  • napomáhá eliminaci celulitidy
  • zeštíhluje a tvaruje postavu


Použití zahřívacího skořicového krému Termal

Skořicový zábal je založen na prohřívacích účincích skořicového krému. Vedle skořicového krému budete ještě potřebovat potravinářskou fólii.

Celá procedura má dvě základní fáze:

1. Aplikace skořicového krému

Skořicový krém se aplikuje přímo na pokožku. Vmasírovává se krouživými pohyby do pokožky postižené celulitidou (oblast boků a hýždí).

2. Skořicový zábal a teplo

Při skořicovém zábalu se jemná vrstva krému pouze lehce vmasíruje a následně překryje fólií. Vstřebávání krému podpoří peeling, který si můžete před procedurou dopřát.

Po aplikaci hřejivého krému zabalte kritická místa do folie. Omotejte ji kolem těla, mírně stahujte.

Skořicový zábal nechte působit 30 - 60 minut. Ideální je zůstat v teple, fólii ještě překrýt, ručníkem, županem, příp. užít vhodnou přikrývku. Délka působení záleží na citlivosti pokožky. Citlivá pokožka snese pouze kratší čas působení.

Nakonec fólii odstraňte příp. zbytky krému odstraňte žínkou a čistou vodou.

Během celé anticelulitidové kůry je také důležité hodně pít. Voda umožňuje odplavování toxických látek z postižených tkání a jejich vylučování z těla. Doporučuje se vypít denně 2-3 litry vody, při samotném zábalu mít vodu neustále k dispozici.


Skořicový zábal by se měl aplikovat cca jednou týdně. Celá anticelulitidová procedura by měla zahrnovat asi deset aplikací skořicového zábalu. Již při první aplikaci skořicového krému je však pokožka viditelně hladší.


Test snášenlivosti

Před použitím skořicového krému je nutné provést test snášenlivosti. Naneste malé množství krému na pokožku vnitřního zápěstí a vyčkejte na reakci.


Kontraindikace skořicového zábalu

  • těhotenství
  • otevřené rány a poškození kůže
  • onemocnění ledvin nebo nebezpečí tromboembolie


SLOŽENÍ

Aqua, Glycine Soja Oil, Steareth-2, Glycerin, Steareth-21, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Směs éterickýxh olejů, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide, Cinnamal*, Eugenol*, Linalool*, Limonene*, Cinnamyl Alcohol*.

* - z přírodních éterických olejůMohlo by vás také zajímat:

Jak na celulitidu?

Celulinie - sprchový olej, masážní a tělový olej proti celulitidě


Comments