Pupalkový olej pro krásu

Panenský pupalkový olej se získává lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté. Tato rostlina původem ze Severní Ameriky se často označuje také jako noční svíce, to proto, že své zářivě žluté květy otevírá až v podvečerních hodinách a k opylování tak láká především noční motýly a můry.

Pupalka dvouletá se užívá pro své léčivé účinky již po celá staletí, jako léčivou bylinu ji znali i indiáni Severní Ameriky, odkud pupalka pochází. Až dnes objevujeme panenský pupalkový olej z pupalky s blahodárným působením především pro ženy. Také proto bývá pupalka dvouletá označována jako rostlina třetího tisíciletí.


Vnější užití pupalkového oleje

Pupalkový olej se užívá do nejrůznějších zkrášlujících přípravků. Pro krásnou pleť, vlasy a nehty se kombinuje vnější a vnitřní užití pupalkového oleje. Pupalkový olej se užívá přímo jako součást každodenní péče o citlivou a poškozenou pleť. Pleť vyživuje, regeneruje a vyhlazuje.

Pupalkový olej působí protizánětlivě, užívá se proto při léčbě ekzémů, akné a dalších projevů kožních onemocnění.

Pupalkový olej posiluje a vyživuje také vlasy a nehty.


Vnitřní užití pupalkového oleje

Panenský pupalkový olej vyniká především svým protizánětlivým působením. Díky obsahu unikátní nenasycené mastné kyseliny gama-linolenové (GLA) má schopnost regulovat řadu tělesných reakcí, především protizánětlivé reakce imunitního systému a regulování bolesti. GLA také patří k základním jednotkám buněčných membrán.

Pupalkový olej se užívá jako zdroj ženské krásy a energie v dávkování 1 čajová lžička 1x denně. Vnitřní užití pupalkového oleje také příznivě ovlivňuje kvalitu pleti, vlasů a nehty (a doplňuje tak vnější užití). To však zdaleka není všechno.

Pupalkový olej pro své protizánětlivé působení ulevuje ženám při problémech menstruačního cyklu, tlumí menstruační křeče, bolesti prsou, pomáhá při endometrióze. Má schopnost regulovat hormonální hladinu žen, uplatňuje se tak také v šestinedělí nebo klimakteriu. Pupalkový olej má mj. jiné také antidepresivní vlastnosti.

Pupalkový olej se nedoporučuje těhotným ženám, vyjma posledních stádií těhotenství. Působí jako přírodní prostředek k vyvolání porodu. Ženu a oblast pánevního dna také na porod připravuje. Proto se také užívá k masáži hráze.

Pupalkový olej působí protizánětlivě a zvyšuje obranyschopnost organismu. Příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, snižuje hladinu cholesterolu a v neposlední řadě představuje tak prevenci civilizačních onemocnění.

Díky obsahu nenasycených mastných kyselin stimuluje metabolismus a odbourávání tuků.


Účinky pupalkového oleje

 • pupalkový olej působí protizánětlivě
 • zvyšuje obranyschopnost organismu
 • zlepšuje kvalitu pleti, vlasů a nehtů
 • pomáhá zmírňovat projevy řady kožních onemocnění
 • pupalkový olej stimuluje metabolismus
 • podporuje spalování tuků a brání jejich ukládání
 • je prospěšný pro kardiovaskulární systém
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • představuje prevenci civilizačních chorob
 • pupalkový olej působí antidepresivně
 • reguluje hormonální rovnováhu žen
 • je prospěšný při menstruačních bolestech, bolestech v prsou, endometrióze apod.
 • pomáhá ženám v klimakteriu nebo ženám v šestinedělí
 • pro své protizánětlivé vlastnosti působí dobře i při bolestech kloubů


Panenský pupalkový olej v BIO kvalitě od tradičního českého výrobce přírodní a aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia si můžete přímo objednat v sekci Objednávkový formulář.

Více o tomto oleji najdete v článku BIO panenský pupalkový olej, Nobilis Tilia.